BC PREP- Grey Division – Boys

Grade 8 Boys Rosters

Grade 8 Schedule

Grade 9/10 Rosters

Grade 9/10 Schedule

Practice

WARRIORSTHUNDERTRAILBLAZERSSPURS
Grayson BeckMicah Decembrini Guntas DeolArjun Gill
Oliver LesEduard ZavedeiHaseib MannDiego Cloma
Dilpreet BoparaiHarman BoparaiGaurav BainsGavin Ranu
Gowesh SharmaGurjeevan BadhanGurjot SidhuHarkirat Dhillon
Hymmet MannImaan DhaliwalGurshan SidhuJay Bhullar
Justin WilcoxKenveer ChouhanLucien YammineNickveer Sidhu
Robin BenipalShiv ShokeenSahil BaliSaihaj Toor
Simran ToorSubeg GrewalTerance BrownZander MacDonald
Sumeet MahalNavkaran HansJagtej Shergillmatthew Hawkins
Parm SidhuBhavkirat MaviAgamjot Bhullar
TEAMTEAMTIMEDATE
***FIRST DAY******FIRST DAY***600PM - 700PMSEP 20
WARRIORSSPURS300PMSEP 23
THUNDERTRAILBLAZERS300PMSEP 23
WARRIORSTRAILBLAZERS300PMSEP 30
THUNDERSPURS300PMSEP 30
***NO GAMES******NO GAMES******NO GAMES******OCT 07***
WARRIORSTHUNDER300PMOCT 14
TRAILBLAZERSSPURS300PMOCT 14
WARRIORSSPURS300PMOCT 21
THUNDERTRAILBLAZERS300PMOCT 21
WARRIORSTRAILBLAZERS300PMOCT 28
THUNDERSPURS300PMOCT 28
WARRIORSTHUNDER300PMNOV 04
TRAILBLAZERSSPURS300PMNOV 04
***NO GAMES******NO GAMES******NO GAMES******NOV 11***
WARRIORSSPURS300PMNOV 18
THUNDERTRAILBLAZERS300PMNOV 18
WARRIORSTRAILBLAZERS300PMNOV 25
THUNDERSPURS300PMNOV 25
WARRIORSTHUNDER300PMDEC 02
TRAILBLAZERSSPURS300PMDEC 02
WARRIORSSPURS300PMDEC 09
THUNDERTRAILBLAZERS300PMDEC 09
ALL STAR AWARDSALL STAR AWARDSAFTER EACH GAMEDEC 09
GOLDEN STATEOKCPORTLANDSAN ANTONIOCLEVELANDNEW YORKBOSTONHOUSTON
Jayden Gill Armaan KahlonIsaac Littleford-SolorioSahil TaggerSukhman SranJustin AldusKrish Nahan

Inderpreet Rangi
Shawn BaringArjun BrarCaleb CorbettAmrinder SainiAvinash Deol Spencer LenzParm GiddaHarmen Arora
Abay DhaliwalSharnjit BassiAbdul KhanArshdeep SinghRyan UppalMattias BellanAmerdeep Chahal
Pahulpreet Saini
Aiden GouldingSahib BainsAkash LalliImraj GrewalSahijpreet RangiAmtoj ButtarAnmol BrarZak Jama
Armaan JhawarArmaan TiwanaBrandon TranSeva PandherChetan BhangooCyrus SandhuDharminder GillEkam jot Whar
Guntas MehrokeGurkaran SunnerHarmen AulakhVivek DullatJaskirat GillJasraj JosanJohnson WuJonathan Paquette
Josh RogersonKushagardeep SekhonLucas ZhongLuke Pals CazabonManraj DhillonNeal LiuOwais PatelPardamon Dhillon
Matthew RoosdahlPavel RampalPavi NaraRashaun RanuGurrchahat GrewalRupansh PuniaRyan LuceroSameer Bhullar
Simar ToorSukhman HansSukhraj VirkHarjaap BadeshaTy DaviesAjay SahotaGurkamal ButtarRiazveer Sidhu
Tushar SharmaJerry MaRaveet GrewalSahib BadeshaSukhraj PurewalSumit GurmJagnishan DhillonBavjott Kahlon
TEAMTEAMTIMEDATE
SEP 20
GOLDEN STATESAN ANTONIO400PMSEP 23
OKCCLEVELAND400PMSEP 23
PORTLANDNEW YORK500PMSEP 23
BOSTONHOUSTON500PMSEP 23
GOLDEN STATEHOUSTON400PMSEP 30
OKCSAN ANTONIO400PMSEP 30
PORTLANDCLEVELAND500PMSEP 30
BOSTONNEW YORK500PMSEP 30
***NO GAMES******NO GAMES******NO GAMES******OCT 07***
GOLDEN STATENEW YORK400PMOCT 14
OKCHOUSTON400PMOCT 14
PORTLANDSAN ANTONIO500PMOCT 14
BOSTONCLEVELAND500PMOCT 14
GOLDEN STATECLEVELAND400PMOCT 21
OKCNEW YORK400PMOCT 21
PORTLANDHOUSTON500PMOCT 21
BOSTONSAN ANTONIO500PMOCT 21
GOLDEN STATEOKC400PMOCT 28
PORTLANDBOSTON400PMOCT 28
SAN ANTONIOCLEVELAND500PMOCT 28
NEW YORKHOUSTON500PMOCT 28
GOLDEN STATEBOSTON400PMNOV 04
PORTLANDOKC400PMNOV 04
SAN ANTONIOHOUSTON500PMNOV 04
NEW YORKCLEVELAND500PMNOV 04
***NO GAMES******NO GAMES******NO GAMES******NOV 11***
GOLDEN STATEPORTLAND400PMNOV 18
OKCBOSTON400PMNOV 18
SAN ANTONIONEW YORK500PMNOV 18
HOUSTONCLEVELAND500PMNOV 18
GOLDEN STATESAN ANTONIO400PMNOV 25
OKCCLEVELAND400PMNOV 25
PORTLANDNEW YORK500PMNOV 25
BOSTONHOUSTON500PMNOV 25
GOLDEN STATECLEVELAND400PMDEC 02
OKCNEW YORK400PMDEC 02
PORTLANDHOUSTON500PMDEC 02
BOSTONSAN ANTONIO500PMDEC 02
GOLDEN STATENEW YORK400PMDEC 09
OKCHOUSTON400PMDEC 09
PORTLANDSAN ANTONIO500PMDEC 09
BOSTONCLEVELAND500PMDEC 09
PRESENTATION AFTER EACH GAMEPRESENTATION AFTER EACH GAMEPRESENTATION AFTER EACH GAMEDEC 09

Boys Grey division practices:
THURSDAYS:
GRADE 8, 600pm – 700pm
JUNIOR BOYS, 700pm – 800pm